Konu: Okul Anilari
Mesajı Okuyun
Old 17-10-2007, 23:03   #29
Gülümse

Failatün, feilün... aruz vezninden nefret ediyorum ve o vezin ile yazılmış şiirleri anlamıyorum.. Lise 1 edebiyat hocam her seferinde şiiri açıklamamı istiyor, bende şiiri anlamadığımı belirtip oturuyorum.. Aynı zamanda sınıf hocası olan edebiyat hocası dersine katılmadığım için benden hoşlanmıyor..

O günkü rehberlik dersinin konusu tüm sınıfın matemtikten nasıl zayıf aldığı ile ilgili.. Şikayetler aynı anlamıyoruz, sorunca öğrende gel diyor.. falanca bile 13 aldı.. (100 üzerinden)

Edebiyat hocamız hayretler içinde matematik hocamızın okulun en iyi matematik hocası olduğunu, matematik bölümüne ders verdiğini bize ders vermesinin büyük şans olduğunu anlatıyor ama sınıf başarısı rezalet.. Hoca çaresiz bir şekilde sınıfa baktı ve beni başı ile küçümseyen bir tavırla "sen, sen kaç aldın sınavlarından".. Ayağa kalkıp ilk defa hocanın gözlerinin içine bakarak "birinciden 67 sözlü yazılısından 89 ikincisinden de 86" hocanın gözleri faltaşı gibi açıldı yutkundu. Onun şaşkınlığını halen unutamam... Üstelik onu daha sonra çok şaşırtacaktım..