Konu: Okul Anilari
Mesajı Okuyun
Old 17-10-2007, 20:46   #28
üye18721

Sonra mı ne oldu;coğrafyadan sınıfta kaldım. İkinci sene:- neyse ki c.hocamız değişti,bu dersten sorun çekmedim ama- diğer derslerle başım dertte!. Babam da her zaman olduğu gibi!... çareyi benim yüzümden ailede mutad olan çözüm yolunda buldu! daha doğrusu bulduğunu zannetti!. Mezkur coğrafya hocamla; babamın yaptığı 'tasarlayarak ve planlayarak kasden' strateji! gereği hocamızla ailecek pek sıkı-fıkı olduk! Artık her hafta sonu ex hocam evinden alınıyor; İstanbulun o zamanlar en çok rağbet gören yerlerine;Emirgan,Lale Bahçesi gibi yerlere gidiyorduk! Bir de unutmadan söyleyeyim; Bu hocam hergün evine 'serbest dolaşım hakkını' kullanarak giren kedilerden ara sıra bıkıyor ve babama telefon açıp bir kaç kediyi toplayıp Fatih'e götürmesini rica ediyordu. Canım babacığım da el-mecbur! hafta sonlarını: bizlerin de iştirak etmesi suretiyle kedileri kovalamak; yakalanan kedileri;( 3-5 kedi oluyordu her seferinde) çuvala tıkmak ve fatihe götürüp orada bırakmak suretiyle gayet mutlu olarak geçiriyordu!... Valla babacığım; İ.Etmek gerekirse sana çektirdiklerim nedeniyle öteki dünyada yatacak yerim yok ! Babamın planı;okuyan herkezce malûm olduğu üzere belliydi! Ama maalesef! ben yine kaldım!... Sınıfta kalsam yine iyi! İşin vahim tarafı; çok sevgili! ex hocam annemle samimiyet tesis edip evimizden çıkmaz oldu!Ta ki 3 sene önce annem vefat edene kadar!