Konu: Okul Anilari
Mesajı Okuyun
Old 13-10-2007, 12:04   #10
Gülümse

Sevgili dostlar #6 daki olayın devamını da paylaşmak isterim..

Sevgili ve meraklı ing hocamız S hanım imtahan yapmakta.. Imtahan kağıdını vermiş olan sınıf arkadaşlarımla sohbet ediyor. Konu döndü dolaştı rehberlik dersindenki olaya geldi...

"Çocuklar o arkadaşınızın nesi var?"

Duygu kardeş haklı, çocuk yaşlarda insan çok acımasız ve gaddar olunabiliniyor.. Her arkadaştan ayrı bir ses çıktı. B'nin dengesizliğinden başlandı ailesinin bir tuhaf olduğuna varıncaya kadar bir sürü hikaye yazıldı. Halbuki B sevimli kendi halinde bir kız aileside onun kadar şeker ve samimi insanlardandı..

Sonunda sinirlendim imtahanda olduğumu unutup ayağa kalktım..

"Hayır efendim, B hiçde sizin sandığınız gibi biri değil"

S hanım onun dersinde sessiz durmama alıştığı için çıkışımı yadırgadı..

S: "Peki o geçen günkü olaya ne diyorsun?"

Ben: "Zeytin çekirdeklerini mi soruyorsunuz ?"

Hoca kendinden emin...

S: "Evet o hareketin mantıklı bir açıklaması olamaz.."

Ben: "Hayır o olayan mantıklı bir açıklaması var"

S hanım bütün ilgisi bana yöneldi ve bana doğru yürümeye başladı..Ben ayağa kalktım. O arada S hanım benim önümde halen sınav kağıdımın olduğunu görüp şaşırdı..

S:"Aaa sen daha sınav oluyorsun.." şimdi ki aklım olsa "günaydın hocam" derdim.. "hadi sen sınavını bitir sonra konuşuruz"

Ben sınav kağıdıma döndüm. Ama S hanım meraktan çatladığı için yanımdan hiç ayrılmadı.. İkide bir "bitti mi" diye sordu. Bende muzurluğuna sınav kağıdım ile oyalandım.. Sonunda başımı kaldırıp bitti dercesine hocaya bakmama fırsat bırakmadan hoca elimden sınav kağıdımı kaptı ve haykırdı..

"Anlat bakalım.."

Ayağa kalkıp sınavın ortasında B nin altında cepfotograman olduğu için ayağa kalkamadığını anlattım..

S hanım kahkahalarla gülerdü.. "hayallah bende bir kızın bir anormanlliği var sanmıştım" dedi..

Kendimce arkadaşımı anormal bir kız olmaktan kurtarmıştım.. Ama bu yeni bir çilenin başlangıcı oldu..

Ders bitiminde herkez gidip B ye anlattığımı yetiştirmiş, B de bana kırgın bir şekilde gelip sitem etmişti.

"Neden herkeze sırrımı anlattın"

Ne cevap vereceğimi bilemedim. Nasıl derdim tüm sınıf arkadaşların bir anda seni harcadılar o yetmedi ailenide karaladılar bende dayanamadım gerçeği söyledim.. Sustum.. Kendi silahımla kendim vurulmuş gibi kalakaldım..

"Ben sırrımı sadece sana söyledim sen de herkeze yaydın sen çok kötü güvenilmez bir kızsın.."

Kendimi toparladım.. "Evet bunu ben söyledim ama senin halen okulda güvenebileceğin tek arkadaşın benim dedim..

Seneler sonra o arkadaş ile karşılaştığımda B "Sen garip bir kızdın, ama halen benim sırrımı neden bütün sınıfa yaydığını anlayamadım" dedi.. Güldüm ama yinede inatla olayın diğer tarafını anlatmadım..