Mesajı Okuyun
Old 31-05-2002, 17:16   #29
üye605

Varsayılan Trafik Kuralları Hepimizin İçindir

Sayın Arkadaşlarım,

Geçtiğimiz aylarda Emniyetten Türkiyede 2001 yılındı meydana gelen kazalarda yaklaşık olarak 4000 kişinini hayatını kaybettiği konusunda bir açıklama yapıldı.Şunu hemen belirteyim ki bu rakam işin başındaki kişilerin kendilerini çalışıyor göstermek için budadıkları bir rakam( bu benim şahsi fikrimdir ).Ülkemizde meydana gelen trafik kazalarındaki maddi hasarlarla 24 tane hastane yapılabilmektedir.

Bu kadar bir maddi zarara ve insan kaybına sebep olan trafik kazalarını azaltmanın en iyi yolunun ise Finlandiyada yapılan bir araştırma "denetimden ve denetim sonundaki kişilerin algılanan yakalanma riskinin artırılmasından" geçtiğini belirtmiştir.

Şüphesizki bu kadar büyük bir faydası olan denetimden denetimler sonunda yazılacak olan cezadan halkın ileri gelenleri (toplumun temeli) olan bizlerin kaçması (çekinmesi) yersizdir.Yapılan bir hatanın bizim veya bir başkasının hayatına kaybetmesine sebeb olabileceğini bilmek lazımdır.

Bu sebeble bütün meslektaşlarımı bize hatalarımızdan dolayı yazılacak olan cezaları kabullenmeye davet ediyorum.Neticede kendi hür irademizle yaptığımız bir hatanın cezasını çekmekteyiz.

Arkadaşlara çalışmalarında Başarılar..