Mesajı Okuyun
Old 18-01-2004, 23:25   #8
Cumok

Sevgili Admin,
"Bu durumda sadece görev süresince davaların "donmasının" kime nasıl bir zararı var?" diyorsunuz...
Ben itiraz etmedim ki, sadece nedenini merak ettim ve lütfedip açıklarsanız sevinirim dedim. Ve bunu şimdi açıkladınız, üstelik benim anlayabileceğim bir dille. Buna teşekkür ediyorum. Ayrıca, neden bu dokunulmazlık gerekiyor gibi bir soru ile karşılaştığımda vereceğim yanıtı da öğrenmiş oldum.

Ben polemik yapmak için, ya da "laf olsun" diye itiraz etmiyordum, gerçekten de karşıydım. Ama şimdi bunun gerekliliğine inandım. Sadece hâlâ küçük bir çekincem olduğunu eklemeden geçmeyeceğim. "Görev süresi bitince kaldığı yerden devam ediliyor" demişsiniz ama, ben bunun böyle olduğuna pek inanamıyorum. Daha doğrusu sonradan hüküm giyen kimse hatırlamıyorum. Evet basında ifade vermek için çağrıldılar, ifade verdiler vs. gibi haberler okuyoruz da, sonuç ne oluyor, ya da oldu. Bu konuda örnekler verebilir misiniz acaba?

Ben önceki yazımda ki savımı tekrar etmek zorundayım ne yazık ki. Dokunulmazlık evet, ama sadece kürsü de. Bu bizim politikacılarımıza yeter de artar bile. Ama, vekil ile hakimi aynı kefeye koymanızı anlayamadım. Vekil belirli bir süre için seçilmiştir, hakimse emekli olacağa yaşa kadar görev yapacaktır. Hakim dokunulmazlığına yürekten katılıyorum, ama vekillerin HAYIR.