Mesajı Okuyun
Old 29-09-2012, 23:23   #39
Avukat Hakan Eren

Alıntı:
Yazan olgu

Sizin bu görüşünüzden yola çıkarsak, 2 gün sonra icra müdürlüğünden müvekkiliniz adına tahsile edeceğiniz alacak varmıdır diye müzekkere yazarsa cevap vermeniz gerekir o zaman?

Sayın olgu,

İcra müdürlüğü bana boyle bir yazı yazıp ta müvekkilim ile ilgili Mali ya da sair konularda "bilgi" isterse elbette buna yanit veririm; hem de derhal.

Ama yanıtın icerigi ve üslubunu burada paylasamam;zira sitenin ahlak kuralları, o yazida kullanacağım kelime ve kavramları kaldıramaz.

Hakkında takip yürütülmekte olan, devletin cebri icra hukuku yaptırımları ile karsı karşıya olan ve hukuki sıfatı "borçlu" olan bir kisinin banka sırrı ile avukatın sır saklama yükümlülüğünü karsilastirdiginizda ne yalan söyleyeyim ilk aklıma gelen avukat olmadiginizdi. Ama madem ki avukatsiniz, bu iki durumu (borçlu/banka sırrı - avukat/müvekkil sırrı) nasıl karşılaştırabiliyorsunuz?

Ben de sizinle aynı fikirdeyim, siz icra müdürlüğünün bu bilgiyi soramayacagini savunmaya devam edin ben de sorabilecegini. Şimdilik en iyi çözüm bu bence.