Mesajı Okuyun
Old 25-08-2011, 15:46   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
Merhaba.. Ben 4 ay önce ikinci evliliğimi yaptım ama üvey çocuklarımla anlaşamıyorum çocuklar babanın evlenmesini asla kabullenmiyor.. eşim çalışıyor bütün gün evde yok ve ben korkudan yatak odamdan dışarı çıkamıyorum ikinci kez boşanmak zor geliyor bana çalışan kendi ayakları üstünde durabilen bir kadın deilim.. çocuklardan kız 26 erkek Çocuk ise 20 yaşında anneleri yaklaşık 4 yıl önce vefat etmiş annelerinden kalan birde evleri var ama eşim çocukları ayrı evde oturtmak istemiyor kız 7 yıldır üniversitede öğrenci ama ücretli öğretmenlik yapıyor oğlan bu sene üniversiteye başlayacak babalarının bakmak zorunda olduğunu biliyorum ve babanın iki evi bakabilecek geliride var bu konuda kanunlar bana ne diyor çok zor durumdayım cevabınızı bekliyorum.. ilginiz ve alakanız için çok teşekkür ederim.. Saygilarimla..

Sayın katılımcı,
Yasalarımızda eşinizin rızası dışında çocuklarının evden ayrılmasını sağlayacak bir yol yoktur. Eğer çocukların size karşı suç oluşturan bir davranışları varsa, Cumhuriyet Savcılığı'na bu kişileri şikayet edebilirsiniz.
Ayrıca eşinizin, ikinizin yaşayacağı bir konut sağlamaması ve bu durumun geçimsizliğe yol açması, boşanma nedenidir.
Boşanma davası açmaya karar vermeniz halinde bir avukatın doğrudan hukuki yardımını almanızı öneririz. Maddi durumunuz iyi değilse ilinizdeki Baro'ya başvurarak adli yardım kapsamında sizin için (ücreti Baro tarafından ödenen) bir avukat atanmasını isteyebilirsiniz.