Mesajı Okuyun
Old 03-03-2011, 00:09   #472
Gemici

Alıntı:
Haberi okuduğumuzda ,sadece ceza alan kişilerin söylemleri var.Bunu yüzde yüz doğru kabul edip,işin içine yaşam alanının daraltılasından polislerin işgüzarlığına ,yasayı yanlış yorumlamadan polisin eve girip içki içenleri cezalandırmasına kadar getirmek ne kadar doğru?
Olay anlatıldığı gibi ise;durup dururken polisin böyle bir muamele yapmış olması tabiki yanlış.
Ancak hukuk mantığı ile düşnüldüğünde o bölgede rahatsız olanların iharı ile de bu sürecin başlamış olabileceğini de unutmamak gerekir diye düşünüyorum.

Sayın Av.Tuğba Y.G.,
yazdıklarımın doğru olup olmadığı tartışılabilir. Üzerinde tartışılmayacak konu yoktur çünkü. Basında çıkan haberin doğruluğu da tartışma konusuıdur ve tartışılmalıdır. Buna rağmen belirli konular, özellikle polisin içkiye ve içki içenlere karşı tutumu, insanın kafasında belirli soruların oluşmasına yol açıyor. Ve kafasında belirli sorular oluşan insanoğlu kendi kendisine soruyor 'şimdiye kadar basına haber konusu olmayan bu türden olaylar neden basında haber olarak sık sık göze batıyor ve belirli konularda geri adım atan veya kendisine geri adım attırılan sıradan polis neden böyle davranıyor, sıradan polisin kendi kafasına göre yasaları yorumlaması nereye kadar gidecek'

Örneğin: http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=56661

Saygılarımla