Mesajı Okuyun
Old 18-10-2016, 18:27   #2
Av. Mustafa Taşkın

Merhaba, muhtemelen baronun adli yardım projesi kapsamında atanan bir avukat dosyanızla ilgileniyor. Mevcut bilgiler ışığında dosyanızda neden duruşma günü verilemediğini en iyi dosyanın avukatı bilecektir. 5 ay çok uzun bir süre, tensip zaptı oluşturulup şimdiye kadar duruşma gününün verilmesi lazımdı. Bu konuyu avukatınıza danıştınız mı acaba? Son olarak dosyanın avukatının dosya ile yeteri kadar ilgilenmediği konusu göreceli bir mevzu. her müvekkil dosyası ile sürekli ilgilenilmesi ister. Şayet avukatınız telefonlarınıza çıkmıyor sorularınızı yanıtsız bırakıyorsa bu durumda avukatın dosya ile ilgilenmediği konusunda haklı olabilirsiniz. Yapabileceğiniz sey ise baronun adli yardım servisi ile iletişime geçerek (tabi avukat adli yardım kapsamında atanmışsa) bu durumu bildirmek olacaktır. İyi akşamlar dilerim.

Alıntı:
Yazan sevgii
İyi geceler şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkürler...
sizlere 2 sorum olacaktı;
1.Benim tarafımdan 8mayısta açılmış boşanma davam var ve aradan 5ay geçmesine rağmen daha duruşma günü bile verilmedi sebebi nedir neden bu kadar uzuyor?
2.Ben baro'ya başvurarak bir avukat'la dava'mı yürütüyorum,acaba avukatım mı pek üzerine düşmüyo bana eşinize ulaşamıyoruz diyor
Adına kayıtlı 3numara var 3'de kapatılmış ulaşamıyoruz siz de varsa verin diyor,ben anlamıyorum napmam gerek nasıl bir yol izlemem gerek 5ay oldu herhangi bir yere şikayette bulunmak istiyorum haykıra haykıra boşanmak istiyorum diyorum ama 4sene oldu ayrı yaşıyorum ama hala resmiyette evliyim nolur bir yol gösterin