Mesajı Okuyun
Old 23-08-2008, 12:56   #11
Gülümse

Varsayılan Annemin bilgisayarı...

Atom Karınca lakaplı bir annem var. Ne zaman neye merak salıcağı yada ne isteyeceği belli olmaz...

Bir kaç sene önce o da çağa uymaya karar verip çevresinin tavsiye ettiği bilgisayar aldı. Tabi problemlerini çözmekde bana kaldı...

Önce çalıştırdığı programların uzantılarını yanlışlıkla sildiği için programları çalışamaz hale geldi. Sonraları her hafta eve bir birileri gelip bilgisayarını formatlamak zorunda kaldı. İki ay sonra bilgisayar sizlere ömür bir durumdaydı... Anneme sorarsanız o hiç bir şey yapmamıştı.

Neyse sonra bir bilgisayar daha alındı. Bu sefer bilgisayar uzmanı olan kuzenler sakıncalı yerlere annemin ulaşamıyacağı düzende bir bilgisayar kurdular. O iş de yürümedi. Annem ikide bir ben bunu yapmak istiyorum ama bu bilgisayar bana izin vermiyor diyerek kuzenleri bunalttı. Tabi bu arada printer problemleride ayrı bir hikaye idi.

Sonunda kızım kendi bilgisayarını anneannesine verip; "istediğin kadar kucalayabilirsin anneanne dedi"... Bu sayede bizim kuzenler kurtuluş oldu. Şimdilerde annem ikide bir bizi arayıp, "son yazdığım yazıyı nereye kaydetmiş olabilir" diye sorup duruyor.

Düşmesi, ıslanması dışında teknoloji ile kavgası bitmeyen insanlara rahatlıkla apple alabilirsiniz... Sonunda aynı dili konuşmayı muhakkak beceriyorlar.

Illa windows mu istiyorsunuz... İsteyenler mac'lerine windows da kurabiliyorsunuz...