Mesajı Okuyun
Old 03-12-2006, 15:46   #8
Av.Suat Ergin

Sayın hukukmeraklısı,

Öncelikle THS'ye hoşgeldiniz demek istiyorum. İlk mesajınız olduğu için, diğer üyelerin başka mesajlarınızı okumamış olabilirsiniz. Bu nedenle Sayın Ayşegül Kanat'ın tespitlerini yanlış değerlendirmektesiniz.

Sayın Kanat nefis tespitler yapmıştır. Bu yaptığı tespitlerdekini onaylamamakta, tam tersine kınamaktadır. Bu tespitlerin hemen hepsini ben de bir erkek olarak yıllar önce yapmıştım. Kızıma ve eşime bunları anlattığımda çok garipsemişlerdi. Ancak onlar da yaşayarak bunları öğrendiler maalesef...

Sayın hukukmeraklısı, siz bir erkeksiniz. Muhtemelen sokakta yürürken/dururken hiç bir kadın sizin üstünüze gelmez.Size otobüste, metroda sürtünmez; arkanıza dayanmaz. Gecenin belli bir saatinde sokakta yürürken, hiç bir kadın arabasıyla durup size "götüreyim mi anam" demez. Böyle bir densiz çıktı diyelim siz "hayır teşekkür ederim"derseniz alacağınız cevap muhtemelen şu olacaktır:"Bu saatte ne arıyorsun o zaman o..." olacaktır. Örnekleri uzatmak istemiyorum. Anladınız sanırım...Kısacası Sayın Kanat'ı yanlış anlamışsınız.

Alıntı:
Aynı alışkanlık yalnız başıma bir restorana, kafeye ya da bir toplantıya gittiğimde karşıma çıkar. Oralarda hemen çantamdan kitap, gazete gibi okunacak bir şey çıkarıp, kimseyle göz göze gelmemeye çalışırım.Bu da öğretildi bana. Oysa dışa dönük, cevval bir insanım. Kimseden de korkmam.

Sayın Kanat,

Belki detaya girmeyip, mesajınızı kısa yazmak istediniz. Ben bir örnek daha ekleyeyim.Sözünü ettiğiniz yerlere sadece yalnız gidince yaşamazsınız bunları...Yanınızda bir erkek varsa ve örneğin rakı kadehini ağzınıza götürdüğünüzde bakışlarınız kazara karşınızdaki erkeğin gözlerine denk geldiyse; o saatten sonra yalnız tuvalete gitmeyin...Çünkü artık siz o erkeğe "pas atmışsınızdır". Tuvalete giderseniz, en iyi ihtimalle elinize bir kart tutuşturulmaya çalışılacaktır.

Asyında "kadınlara cinsel taciz" başlıklı foruma bunları yazmayı düşünüyordum. Ancak sizin yazınızı ve cevabi yazıyı görünce buraya yazdım. Ancak taciz konusunda bu konuları ayrıntılı işlemekte fayda vardır.

Bu forum konusunda da bir şeyler söylemek gerekirse...Bazı kadın katılımcılar "Kucaklaşma"nın benzerini istemeselerde yaşadıklarını belirtmişler zaten...Biz erkekler de sokakta birbirimizi görünce öpüşüp kucaklaşırız. Hatta iki erkek yürürken; birisi diğerinin omuzuna elini atar...Veya koluna girer..Öğrenciyken bir Japon öğrenci arkadaşımız vardı...Böyle bir durumda "Eşcinsel mi bunlar?" diye sormuştu.Biz de bizim nasıl samimi bir toplum olduğumuzu, "ten"sel temasın bizde ne kadar önemli olduğunu anlatırdık.

Özet olarak,moda diye yutturdukları şeyi bizden apartmışlardır.

Saygılarımla