Mesajı Okuyun
Old 12-10-2008, 22:57   #18
Av. Muhammet Aygün

Tekrar merhaba Özge.

Benim size tavsiyem kesinlikle İngilteredir. Uluslararası Deniz Ticaret Hukukunun yaratıcıları büyük ölçüde İngilizlerdir. Hele ki İngilizcenin evrensel bir dil olması ve o dili sizinde çok iyi bilmeniz gerekiyor. Eğer Uluslararası D.T. Hukuku okumayı düşünüyorsanız sadece ingilizceyi bilmek yetmez ingilizce hukuk dilinide çok iyi bilmeniz gerekiyor. Kaldı ki Deniz ticaret hukukunun birhayli terimleri mevcuttur.

İngilterede hangi okul derseniz tabiki okul faktörü önemli ama bizim ülkedeki gibi aralarında çok büyük fark yok. Bizim ülkede en azından benim bildiğim kadarıyla Üniversiteye girerken puanınıza bakarak alıyor puanınız yüksekse o okula giriyorsunuz ve o okuldan mezun oldunuz mu iyisinizdir demek oluyor. Ama ingiltere okullara girişlerde farklılıklar vardır ama mezun olacağınızda okullar arasında genel olarak çok büyük fark yoktur hatta çok az bir fark vardır. Yani üniversiteyi seçeceğinizde bitirme puanına bakın ve ne durumda olduğunu görün ona göre karar verin.

Çalışma konusuna gelince tam olarak bilmemekle birlikte iş bulabileceğinize ve belirli bir süre orada kalabileceğinize inanıyorum. Ama okurken işi bulmaya çalışırsanız daha iyi olur.

Muhammet Aygün