Mesajı Okuyun
Old 12-10-2008, 20:25   #16
Av.Özge Özmen

Öncelikle sorularımı yanıtladığınız ve bilgilerinizi benimle paylaştığınız için teşekkür ederim, Muhammet Bey.

Ben bu konuyla ilgili kendi fakültemiz bünyesinde bulunan bir hocamızla konuşmuştum(kendisinin alanı deniz ticaret hukukudur). Bana bu konuda en çok gelişme gösteren ülkelerin Almanya ve İngiltere olduğundan bahsetti. Bu durumda önceliği hangisine vermeliyim? Bu konuda herhangi bir bilginiz var mı? Ben bununla ilgili bir araştırma yaptığımda, İngiltere'nin daha köklü olduğunu gördüm. Bu yüzden orası daha makul gibi geldi ama bu konuda sizin de bilgilerinizi almak isterim. Diyelimki İngiltere'de bir üniversiteyi tercih ettik. Peki orada hangi üniversiteyi seçmeliyiz? Üniversiteler birbirlerinden eğitim açısından çok farklılık gösteriyor mu? Veya bir iş seçiminde gittiğimiz üniversite büyük önem taşıyor mu yoksa İngiltere'de öğrenim görmüş olmak yeterli mi? Eğer değilse seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Ayrıca bu öğrenimi tamamladıktan sonra İngiltere'de kalma imkanını sağlıyorlar mı? Yoksa bu da hemen hemen her yerde olduğu gibi sadece üstün başarı sergilemiş olan öğrencilere yapılan bir tekliften mi ibaret? Y da böyle bir imkan sağlanıyorsa şartları nelerdir?

Şimdiden teşekkür ederim, iyi günler...

Özge ÖZMEN