Mesajı Okuyun
Old 12-10-2008, 20:03   #15
gaius

Muhterem meslektaşım, İngiltere'de tam da bahsettiğiniz sahada yüksek lisans yapmış biri olarak size yardımcı olabileceğimi sanıyorum.

Türkiye'ye döndüğünüzde özellikle yabancı müvekkillerle çalışan hukuki danışmanlık bürolarında çalışma olanağı bulabilirsiniz. Bu hukuk bürolarına kabul edilebilmek için İngilizce seviyenizin çok ileri düzeyde olması gerekiyor. İngiltere'de yüksek lisans yapmak size belirli bir sahada uzmanlığın yanı sıra çok iyi bir yabancı dil de kazandırabilir. Şirket avukatlığı ya da serbest avukatlık da elbette mümkün.

Alıntı:
Yazan Av. Muhammet Aygün
Merhaba Muhterem Meslektaşlarım veya Muhterem hukukla ilgilenen arkadaşlar,

Ben Kıbrısta avukatlık yapmakta olan bir arkadaşınız olarak her türlü sorularınızı bildiğim kadarıyla yanıtlamaya çalışacagımı sizlere bildirmek isterim.

Ancak, sizlerden de bana bir konuda yardımcı olmanızı istirham ederim.

Konu: Bu sene veya önümüzdeki Ekim ayında İngiltere'de Uluslararası Ticaret ve Deniz Hukuku üzerine Yüksek Lisans yapmayı düşünüyorum. Yüksek Lisansı yaptıktan sonra belki bu alan veya buna yakın olan alanlar üzerinde bana çok faydası olacağına inanırsam Doctoralık yapabilirim.

Benim bu programlara katılabilmem için gerekli olan şartları biliyorum ancak benim bilmediğim ve öğrenmek istediğim husus ise LL.M'i bitirdikten sonra bu konu üzerinde Kıbrıs'ta iş alanları çok kısıtlı olduğu için Türkiye'ye dönmeyi ve orada çalışmayı planlıyorum, ancak Uluslararası Ticaret ve Deniz Hukuku alanında Türkiye'de iş alanının ne olduğunu bilmek istiyorum. Örneğin nerelerde çalışabilirim? Bu alan üzerinde firmalarmı var, bu filmalarda mı çalışmam gerekiyor? yoksa ne şekilde olabilir.?

Saygılarımla...

Av. Muhammet Aygün