Mesajı Okuyun
Old 12-02-2007, 03:41   #58
f.yılmaz

syn.TİYERİANRİ'YE...Sanırım beni yanlış anlamışsınız.Ben iktisat, işletme vb konuların uzmanlarını savunmuyorum.Elbette bu konularda uzman olanlar düzeni ustaca bozabilir ve bu bağlamda binlerce suç işleyebilirler.Ben sadece şu açıdan bakmanızı umuyorum:bu sorunları bu yine bu konuda uzman olan bir kişi de pek ala çözebilir.Yani vurgulamak istediğim idari hakimlik ile iibf mezunları arasındaki bağ.Kısacası neden iibf liler sorusuna olumlu bir gerekçe.Ayrıca birinci sınıftayım,sınava epey süre var benim için ama başarı dileğiniz için teşekkür ederim.tabiki görüşüme katılmak zorunda değilsiniz,içimdekileri yazdım ölece,kendimi ifade etmekti istediğim.Hala aynı kanıdayım bir iibf li de idari hakim olabilir,bu mesleği hakkıyla icra edebilir.Şöyle bir gerçek vardırki; hukuk fakültesi puanları daha yüksektir ve daha çok çalışanlar kazanır.Bu bakımdan onların bu emeğine karşılık bize böle bir şans verilmesi onları rahatsız edebilir.Bu noktada şöyle düşünmek gerekir; bir hukuk öğrencisi hukuk alanında daha ayrıntılı bilgiye sahiptir oysa iibf li daha yüzeysel bilgiye sahiptir. işte buda hukukçuların o bahsettiğim emeğinin karşılığıdır.İibf li bu konudaki açığını tamamlamak zorundadır.Bana öyle geliyor ki, bu durumda şartlar eşitleniyor.