Mesajı Okuyun
Old 08-01-2009, 00:50   #1
mine73

Varsayılan Yoksulluk Nafakasi Hakkinda..

13.10.2005 tarihinde sonuçlanan boşanma davam neticesinde hakim tarafından takdir edilen 250 ytl nafaka, yoksulluk nafakası olarak bağlandı bana.. aradan 3 yılı aşkın bir süre geçmesine ve yılda 2 kez yükseltme davası açma hakkım olduğunu bildiğim halde içime sindiremediğim için 250 ytl lik nafakayı yükseltme yoluna gitmedim.. ancak bir süre önce kanser olduğumu öğrendim ve ameliyatlar ve tedaviler başladı. takdir edersiniz ki maddi anlamda çok güçlü olmak gerekiyor bu hastalıkta..ailemle yaşıyorum ve babam SSK emeklisi.. ne yazık ki emekli maaşı ve aldığım nafaka benim yol masrafımı bile karşılamaz oldu. bu nedenle nafaka arttırımı davası açtım. maddi gücüm olmadığı için avukat tutamadım..
sizden öğrenmek istediğim şey, bu davayı tek başıma götürebilir miyim? dava sırasında neler yapmam gerekiyor? hiçbir gelirim ve gayrimenkulüm yok.. karşı tarafın maaaşı şu an 1500-1600 tl civarında.. dava sırasında nasıl bir konuşma yapmam gerekiyor? karşı tarafın gösterecei maaş üzerindeki borçlar benim nafaka almama etki eder mi? bu konuda destek verirseniz çok mutlu olurum..

şimdiden sonsuz teşekkürler...