Mesajı Okuyun
Old 25-10-2007, 00:12   #1
kadirtoprak

Varsayılan Avukatın süre verilmesi isteğinin karşı taraf avukatınca kabul edilmemesi

iyi çalışmalar sayın meslektaşlarım.. geçenlerde şöyle bir şey başıma geldi. Müvekkilim olan şirketin ciro ile devrettiği bir müşteri çekinin ödenmemesinden dolayı müvekkilim şirket işyerine ( ihtiyati) hacze gelindi. Hacze gelen melektaşımdan müvekkilimin beyanı doğrultusunda 4 gün süre istedim. Lakin meslektaş asla süre vermedi. Müvekkilinin faktoring şirketi olduğunu ve prensiplerinin ya mal ya da para olduğunu söyleyerek kararlılığını gösterdi. Bilahare nakliye araçlarının gelmekte olduğu bana haber verilince son kez meslektaştan ricada bulundum. Prensiplerinin bu olduğunu muhafaza işlemi yapacağını söyledi. Ben de bu dosya ile ilgili tüm yasal başvurularımızı yapacağımı sert bir şekilde söyledim. Muhafaza işlemi yapıldı. Müvekkile de muhafaza işleminin benim yüzümden yapıldığı yine bu iyiniyetli! meslektaş tarafından söylendi. Şimdi sorular:

---Beni de benzer taleplerle başka meslektaşlarım aramıştır ve istedikleri süreleri vermişimdir. Acaba ben saf mıyım?

---Meslek bu hale yeni yeni mi geliyor yoksa hep böyle miydi?

---Ne efendi ne köle olmama kuralı faktoring (?) şirketi gibi müvekkillerle artık ortadan kalktı mı?

---Son olarak bu soruma cevap verme nezaketinde bulunacak meslektaşlarım benzer durumda nasıl davranırlardı?

---teşekkürler....