Mesajı Okuyun
Old 27-04-2020, 12:42   #1
Konuk

Dikkat Ikinci evlilikte vasi olunmayan çocuğa karşı yukumlulukler

Selamlar
Eşimin ilk evliliğinden 17 yaşında bir kızı var. Biz 5 yıldır evliyiz. Velayet annede. Kizi ayda 2-3 kere bizde kalır. Evimiz 3+1. Bir odanın kızına ait olması konusunda baba ısrarcı. Hali hazırda bir oda kız için döşenmiş durumda zaten. Bu eve 7 ay önce geçildi ve benim rızam alınmadan bu şekilde düzenlendi ev. 9 ay once psikolojik siddet nedeniyle 1 aylik uzaklastirma karari talep etmistim ve 2 ay kadar ayri kaldik. O zaman evim de yuvam da dagilmisti ama can meselesi olmustu durum. Sonra esim kizina yakin bu evi tutmuş. Aileler ısrarlar ve evliligin kurtulmasi umuduyla tekrar baristim. Dedigim gibi rizam olmadan ev bu sekilde duzenlenmisti bile. Derken 2 ay kadar önce kız annesiyle yakın bir şehre tasindi.
Son durumda benim küçük bir atölyem var ve korona kriz nedeniyle kapamak durumundayım. Esyalarimi evime getirip evimden çalışmak istiyorum. Çini sanatcisiyim. Eşim odanın kızına ait kalmasında ısrarcı. Eşyalarımı depoya koymamı söylüyor. Aile hukukumuz sarsılmak üzere tekrar. Haklar ve yükümlülükler konusunda aydınlatır misiniz. Özellikle de velayet annede ve korona nedeniyle kız gelemiyor bir durum varken ortada. Birkaç ay sonra da 18 e giriyor. Başka ilde yaşıyor anneyle.
Sağolunuz. Iyi ki varsınız