Mesajı Okuyun
Old 28-04-2016, 17:58   #30
Av. Selçuk KOSİF

Alıntı:
Yazan avukathan
Biz asliyeye açmıştık mahkeme görevsizlik verip tüketiciye gönderdi. Husumeti ilk başta perakendeye yöneltiyordum bir sorun olmadı ancak sonradan dağıtıma yöneltmeye başladım. İkisinde de biten davalarım oldu Yerel mahkemese bir sorun yaşamadım ama yargıtay ne yapacak bilmiyorum. Ama dağıtım daha garanti. Evet esnafları yani tacir olmayan ama mesleki amaçla hareket eden kimseleri asliyede açacaksınız.

Sayın meslektaşım, ben dağıtım şirketine başvuru yaptım cevaben perakende şirketi olarak bana dönüş yaptı. Artvin'de bu şirket aynı binalarda iki isim altında faaliyet gösteriyor. Cevabında husumeti perakende olarak kabul etmiş. Benim kafam bu noktada karışıyor. Tüketici Hakem Heyetine başvuru yapmadım henüz. Hakem Heyetine perakende olarak başvuru yaptığımda bu cevabı ekleyeceğim. Çünkü cevabında husumeti kabul etmiş, hatta gerekçelerini sunmuş. EPDK ve Danıştay vs. gerekçelerini sunmuş. Dağıtım şirketine husumet yöneltilmesini anlayabilmiş değilim. Şöyle bir sıkıntı var anladığım kadarıyla. Abonelik sözleşmesi dağıtım şirketi ile imzalanmış ancak 2013 2014 yılları olsa gerek, dağıtım şirketi perakende işlerini perakende şirketi adı altında devretmiş, yani fatura tahsilatını perakende şirketleri yapıyor. Sözleşmelerde dolayısıyla sorumluluk perakende şirketini geçmiş olmaz mı? Geçmiş dönem borçlarından ve alacaklarından devir alan sorumlu olmaz mı? Ya da ikisine birden husumet yöneltsek reddedilen bakımından vekalet ücreti ödemek durumunda mı kalırız? Açıkçası çok soru sordum sayın meslektaşım cevaplarınız için teşekkür ederim.