Mesajı Okuyun
Old 25-11-2007, 05:02   #66
üye18721

Evlenme teklifi nedense bana biraz garip ve abartılı geliyor.Zira bir ilişki başlamışsa ve ciddi bir şekillde devam ediyorsa;evlenme teklifi yapmaktan ziyade zaten çiftler geleceğe dair;evlilik de dahil olmak üzere planlar yapıyorlar.Ayrıca erkek veya kadının özel bir evlenme teklifi yapması,bunun çifler arasında özel bir şekilde yapılmak şartıyla deklare edilmesi gerekmiyor.Çevremde Klasik bir şekilde evlenme teklifi yapan çok az çift gördüm; bu teklifler de bazen bana göre abartılı şekillerde;(örneğin bir arkadaşım flört ettiği bir bayana kiraladığı uçakta, İstanbul semalarının üzerinde gezinirken,bir yüzük takdim ederek evlenme teklif etmişti.) tezahür etmişti. Yine bir arkadaşım Lisede okurken bir fayton yolculuğu sırasında flört ettiği kız arkadaşıma evlenme teklif etmişti. İlk anlattığım olay evlillikle sonuçlanmış kısa bir süre sonra çiftler boşanmıştı. İkinci olayda evlenmeden sona ermişti. Tabi bundan çıkarılacak sonuç evlenme teklif edilirse çiftlerin boşanacağı,ayrılacağı anlamına gelmiyor.Demek istediğim iki kişi arasındaki ilişkide önemli olan duyguların içtenliği,çiftlerin birbirine gösterdiği özen,sevgi, saygı ve harcanan emek.Hal böyle olunca ilişkiler çok daha kalıcı ve sağlıklı oluyor...