Mesajı Okuyun
Old 01-04-2007, 19:59   #1
Av.Ali HALLAÇ

Varsayılan Rumuz kullanmadan yazışmak

Sayın Yönetici,
THS gibi geniş ve yaygın katılımlı bir site oluşturan ve bu siteyi binbir zorlukla devam ettiren sizlere sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
Benim naçizane bir iki önerim olacak.Hem yöneticilere,hem de sayın üyelere..

1-Bu sitenin üyelerinin tamamına yakını hukukçulardan oluşmaktadır.Bu nedenle siteye girişte tüm üyelerin "cübbelerini" giyerek girmelerini diliyorum ve salık veriyorum.Bizim rumuz kullanmaya gereksinmemiz yoktur diye düşünüyorum.Tüm hukuk sitelerine ve ciddi sitelere kendi adımla kayıt yaptırıyorum.
Bu sanırım meslektaşların tanışması,dayanışması için yararlı olacak,hatta farklı yörelerdeki arkadaşlar mesleki işbirliği de yapabileceklerdir.
Çok önemli bir gerekçesi olmayan meslektaşların lütfen kendi ad ve soyadı ile üye olmalarını rica ediyorum.

2-THS Yönetiminin, hukukçu olmayan üyelerle ilgili "hukuksal danışma"ya sınırlama getirmesi olumlu bir başlangıç.
internet üzerinden "hukuksal danışma" yapılmasının bir çok sakıncası vardır.
Bir kere işimiz tamamen profesyonel bir iştir.Her dava,her uyuşmazlık,her olay tamamen subjektiftir.Uzaktan danışma ile çözülemez.
Uzaktak danışma etik değildir.Ya olayı doğru anlamayız,ya karşımızdaki yeterince anlatamaz.Yalnış yönlendirme sonucu yaptığı geri dönülmez hatanın vebalini kaldıramayız.
THS veya diğer ciddi hukuk sitelerinde TBB Reklam Yönetmeliğine aykırı bir davranış söz konusu olmazsa bile, internet üzerinden danışma yapılması avukatların işini olumsuz etkileyeceğini düşünüyorum.

Saygılarımla.
Avukat Ali HALLAÇ
www.merthd.org.tr
e-posta ve msn:alihallac@gmail.com