Mesajı Okuyun
Old 16-04-2009, 11:14   #30
komini

Varsayılan Adliye personeli...

Kim kimi ezmeye çalışıp, etiketi göze sokmaya çalışıyor anlamış değilim. İki hafta önce bayan bir ticaret mahkemesi başkanının odasına kapıyı çalıp girdim, ve verdikleri ihtiyati haciz kararının düştüğünü,, oysa benim senetleri daha iki gün evvel teslim ettiğimi ve kalem memurlarının bana, " karar pazartesiden önce çıkmaz hiç boşuna gelmeyin" dediği için pazartesi gittiğimi söyledim.
Sonra ne mi oldu? Kalem memurları, naapalım canım bizim yapabileceğimiz birşey yok deyip işin içinden sıyrılırken, hakim "ÇIK DIŞARI ÇIK ODADAN DIŞARDA BEKLE!" diye bana bağırdı.
Şok oldum, o oda hakimin tapulu odası değil, ben odaya tüfekle silahla da girmedim,ısrarcı bir tavrım olmadığı gibi aksine son derece çekingen ve kibar bir tavırla bu durumu iletmiştim. Kaldı ki neticede ben de bir hukukçuyum, ayrıca bu hakimin maaşı ve bulunduğu oda için ben de vergi ödüyorum. Bu etiket hakim tarafından benim gözüme mi sokuldu, başka bir şey mi yapıldı anlayamadım, ama ben ordaki memurların gözüne avukat etiketinin sokulmamış olmasına üzüldüm. Maymun ettiler bizi..
Herkesin derdi avukatlarla. Her işi biz yapıyoruz, icradaki memurların işlerini de biz yapıyoruz hiç kusura bakmasınlar. Ben son 8 yıldır bir tane müzekkereyi bile onlara yazdırmış değilim! Ama hala 4,5 TL tutan tebligatlara 7 lira vermedim diye yapmadıkları terbiyesizlik kalmıyor. Tebligatlara fazladan para da veriyorum vermiyor değilim, buna karşılık adiyeden aldığım himzet nedir bunu da anlayabilmiş değilim. Tebligatları benim memurlarım takıyor, dosyalara müzekkereleri benim memurlarım yazıyor, postalıyor, üstüne de memurlarla rüşvet pazarlığı yaşıyorlar. "Ne pinti avulatınız var 3 kuruşun derdine düşüyor." (Adliye icra müdürlüğü ismi verebilir şahit de gösterebilirim)
Ben bu adliye personeline, kusura bakmasınlar ama zerre kadar saygı duymuyorum. Yazıklar olsun yazık! Statülerini mevkilerini bu kadar kullanan bir çalışan gurubu yoktur herhalde. Aynı maaşla başla pozisyonlarda memurluk yapan binlerce insan var. Hatta bazı işler çok daha pis ve yoğun, ama "para üstünü cebe indirme imkanları" bulunmuyor ve maaşlarına razı oluyorlar. Sabah akşam çay taşıyan, tuvalet temizleyen insanlar var. Bu grup memurun derdi devletle. Bunlar avukatlara çemkirmiyorlar para için! Tabi sıcak para akışı olan bir işte çalışmanın farkı sanırım bu! Sıcak para akıyorsa memurun aldığı maaştan daha fazlasını istemek en doğal hakkı oluyor değil mi? İcra ve tapularda memurluk yapanların tümü aynı. İddia ediyorum istisnası yok. Abi abla demek zorunda bırakılıyor avukatlar. Ne baro ne barolar birliği bu konuda en ufak bir adım atmıyor. Kessinler icralardaki para akışını, herşey bankalar üzerinden aksın. O zaman görücez icralardaki memurları...