Mesajı Okuyun
Old 11-09-2014, 11:30   #18
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan just4kick
O bana kalmış bir şey. Yayınlanan asgari ücret tarifiesinden haberdarsanız bu soruyu sormanıza da gerek yoktur zaten. Elbette tarifeyi uygulamak zor, mecburen tarifeden aşağıda olması gerekli "fiyat"ın. .

Evet, asgari ücret tarifesinden haberim var. AAÜT'ye göre boşanma davasını 1.500 TL sından aşağıda bir miktara kabul edemiyoruz.Siz herhalde bunu kastetmediniz. Önceki mesajınızda "Baro" kelimesi geçtiği için, İstanbul Barosunun yayınladığı "tavsiye" niteliğindeki ücret tarifesini kastettiniz, sanırım. Bu tarifeye göre ise, boşanma davasının(tazminat hariç) 6.700 TL'ye bakılması tavsiye edilmiş. "Mecburen" tarifeden aşağıda bir "fiyat" verdiğinizi yazmışsınız. Yani, 6.700 TL sından daha az bir miktar vekalet ücreti talep ettiğiniz anlaşılmaktadır. Bir foruma yazıp, bir başka meslektaşınızı eleştiriyorsanız sorulan sorulara, " O bana kalmış bir şey" diyemezsiniz.

Alıntı:
Kelimeye neden takıldığınızı da anlamış değilim, ücret-bedel-fiyat

"Fiyat" kelimesini tırnak içine almamın nedeni kelimeye takılmam değil; çünkü avukatların bu tür nitelemelerine artık alıştım. Sadece okuyanlar "fiyat" kelimesinin bana ait olmadığını görsün, diye tırnak içinde kullandım. Ama madem siz takıldınız hemen cevap vereyim. Biz avukatlar tüccar değiliz, o yüzden vekalet ücretinin adına da "fiyat" demiyoruz.