Mesajı Okuyun
Old 08-09-2014, 08:42   #10
just4kick

Alıntı:
Yazan Sabuhi Rahimov
Kimse kendini kandırmasın lütfen,Hukuk Fakültesinden ne kadar mezun çıkarsa ciksin bunda korkulacak bir durum olmaması lazım, işte ozaman anlaşılıyorki kim babasının parasıyla dayısının arkadasıyla okuduğu , oyuzden benim icin önemlisi mezunlarin fazlaligi degil! bilginin nasil ifa edilmesidir . Siz bence rekabetten korkuyorsunuz, ben o 8000 kisiyi nasil gecerimde dava alirim dusuncesine eger girmisseniz basta kaybetmissiniz demektir hukukta onemli olan fazlalik degildir unutmayin bilgi eksikligidir

Yahu ne dertliymişsiniz baba parasıyla okuma olayına arkadaş! İstanbul Üni.den mezun olan 1200 kişiden zeka akıyor, bilgi akıyor gibi davranıyorsunuz. İstanbul'da aktif olarak 35.000 avukat var şuan. Bu sayının artmasının dezavantajı baromuzun yayınladığı ücret tarifesinin iyice altında ücretlere çalışacak olmak. Geçen gün bir boşanma davasına fiyat verdim, adam 2 gün sonra arayıp 1000liraya bakacak birini buldum kusura bakma diye geri aradı. İstersen etrafına bilgi saçarak yürü, sayı fazlalığı bu piyasada fiyat kırıyor. Ayrıca bilgiye önem veriyorsanız, ben özel üni mezunuyum, BABA PARASI ile okudum. Ama devlet üniversitesinden mezun birine göre daha çok şey biliyorum. Mühim olan bilgiyse, okurken ve okuduktan sonra kendinize ne kattığınız meselesidir. Hukuk eğitimi almış kişiler topluma önderlik yapabilecek muhakeme gücüne sahip kişilerdir. "Baba parası" muhabbetini yapacak kadar düşmek yakışmıyor bir hukukçuya. Saygılarımla.