Mesajı Okuyun
Old 29-06-2012, 15:31   #2
Av.Emin

Alıntı:
Yazan av.yağmur deniz
40 tan fazla bağımsız bölüm maliki bir site statüsü kazanmak istiyorlar.Bu işlemi yapmam için de tarafıma vekalet vermek istiyorlar.Avukatın dava dışı bir iş için vekalet alması yasal mıdır?Eğer yasal ise noterden "bağımsız bölümlerin tapuda tevhid işleminin yapılması ve site kurulması için "şeklinde mi vekalet almak gerekir.

Değerli meslektaşım yapacağınız iş yasadışı olmadıktan sonra her konuda gönül rahatlığıyla vekalet alabilirsiniz.
Bağımsız bölümlerin tevhidi mi? Alacağı vekaletin örneğini ya da almak istediğin yetkileri tapu kadastro genel müdürlüğünün sitesinde bulabilirsin. Ben yinede özetleyim: Bağımsız bölümler adına kat irtifakı, kat mülkiyeti kurabilmek, yönetim planı hazırlayıp bunları ilgili belediye ve tapu müdürlüklerinde işlem yapabilmek, cins değişikliği,tevhit,terkin işlemlerini yapabilmek.....vesaire

Alıntı:
Yazan av.yağmur deniz
Budurumda bu işlem için ne yapmam gerekir.Her bağımsız bölüm malikinin razı olması ve yapı kullanım izni le yönetim planı gerekli şeklinde anladım KMK 12 maddeyi.Yardımcı olabilir misiniz.Biraz kafama takıldı açıkçası...
Mevcut yerde kat mülkiyeti ya da Kat irtifakı var mı ?