Mesajı Okuyun
Old 06-07-2012, 11:30   #6
Av.YBayrak

Sayın Meslektaşlarım;
Uyap döküman editörü sorunu kökten çözümlenmedikçe cebelleşmemizin ve sinir harbi yaşamamızın sonu yok. Bu nedenle ben uyap merkez'i telefonla aradım, sorunun kaynağını bildiğimizi ve artık bir çözüm bulmaları için görüştüm; arkasından da ilgililere biraz önce şu mesajı gönderdim :

Sayın Yetkili;
Yine uyap editör sorunu ve kaç gündür evrakları elden mahkemelere taşımak zorunda kalıyoruz.
Sorun, jawa'nın sürümünü her yenilediğinde avukatların elektronik imza ile uyap editör'ü kullanamaması.
Neden jawa sürümü her yenilendiğinde ortalama iki ay uyap editörü kullanamadığımız sorununun bir türlü çözülemediğini anlayabilmiş değiliz.
Hukuk sitelerinde de sürekli dile getirildiği gibi, sizlere de telefonla, e-posta ile sürekli intikal eden bu sorun bir türlü kökten çözüme ulaştırıl-amıyor, anlayabilmiş değiliz.
Ya mahkemelerin kullandığı sistemle daha uyumlu ve kullanışlı bir duruma getirilmesi, ya doğrudan word dosyasına elektronik imza koyarak evrakın gönderilebilmesinin sağlanmassı, ya da uyap editörün güncel jawa sürümünü otomatik olarak kullanacak şekilde revize edilmesi gerek. Bunlar o kadar da zor olmasa gerek.
Uyap'ın her bir kısmı bir yargıç kontrolünde ve bu kısmının Sayın yargıç Muhammet Bey'in yetki ve kontrolünde olduğunu, talep ve şikayetlerimizin tüm yetkili yargıçlarca da okunduğunu bilgisindeyiz.
Allah aşkına no'lur lütfen çözün şu sorunu.
Saygılar.
Av.Yılmaz BAYRAK
İST.BAROSU-22638

Uyap Tlf : 0312 293 21 00 dan;5, 2,1
0505 204 14 41
e-posta adresi : yardimmasasi@adalet.gov.tr

Arkadaşlar, sorunun kesin çözümü için ve acil çözümü için birer mesaj gönderelim, telefon edelim diye düşünüyorum. Bakanlığa da yazalım, baro yönetimlerine de yazalım ve çözüm isteyelim, yoksa bu sıkıntı bitmeyecek.