Mesajı Okuyun
Old 04-07-2008, 21:18   #36
av.külcü

Rahatsiz

Şimdiye kadar bir çok ensest vakası duymuştum ama her defasında bana uzak olaylardı. Dinlemiş, şaşırmış, üzülmüştüm o kadar..!
Bugün, yardımcım olan kadının kızının, amcasından 4 aylık hamile olduğunu ve birlikte kaçtıklarını öğrenince ilk şoku yaşadım. Zira çok yakınımda yaşanmıştı olay.
İkinci şoku ise, gerek kızın gerekse amcasının yaşları 18'den büyük olduğu için, annenin çırpınışlarının boşuna olduğunu öğrenince yaşadım.
Yani ortada genel ahlaka aykırı ve bence insanlık suçu sayılabilecek bir olay olduğu halde (bence insanlık suçu, çünkü kız henüz 18'ini doldurdu amca ise 30 yaşın üstünde ve kız büyük ihtimalle kandırıldı, amcaya duyduğu güven kötüye kullanıldı) maalesef ne polis ne de savcılık harekete geçmediler.
Bu arada amca haber göndermiş; "Ben ona nikah kıydım, amcamın kızı diye kandırdım memuru" diye.
Şimdi annenin tek umudu ve tabii benim de tek umudumuz böyle bir nikah yapılmış ise buradan hareketle adamın cezalandırılmasını sağlamak.
Ama bir an için düşünüyorum da; cezalandırılmayan bu davranışın sonucunda doğacak bebek, yaşarsa ve de büyürse toplumdaki yeri ne olacak...?
Bence ensestin TCK. da cezalandırılmaması büyük eksiklik.