Mesajı Okuyun
Old 07-06-2014, 22:05   #1
Konuk

Mutsuz evlilik dışı çocuğun pay miras hakkı

merhaba,benim evlilik dışı bir çocuğum oldu fakat babası doğumdan sonra çocuğu üzerine almak istemedi "mal paylaşımı istemiyormuş" bende "çocuğuna tek adını ver her türlü evrağı imzalarım birşey istemiyorum sadece çocuğum adını verki okula ve topluma rahat çıkabilsin hatamızın bedelini o çekmesin" dedim fakat kabul etmedi bende çocuğuna adını vermesi için babalık davası açtım ve şahıs bu davayı açarsam bana maddi yardımda bulunmayacağını belirtmişti şimdi hiçbir yardımı olmayacakmış ne yapacağım şaşırdım çünkü çalışamıyorum daha bebeğim küçücük nafaka davası aç diyorlar ama sordum yıllar sürermiş ben bu arada bu çocuğa nasıl bakarım düşündükçe şaştım kaldım şahıs çok zengin benim oğlum dışında 2 oğlu daha var ve benim çocuğumdan sonra şahıs hoca nikahıyla bir evlilik yaptı şuan varsa yoksa o kadın başka gözü birşey görmüyor kendi 2 çocuğuna bile sadece maddi babalık yapıyor benim oğluma ise hiçbir şekilde babalık yapmayacakmış bunun üzerine çok hırslandım ve ilerde çocuğum mirasından pay alabilsin istiyorum.şuan ki süreci atlatma ve ilerideki süreç için bu iki durum için ne yapabilirim yardımlarınızı rica ederim.