Mesajı Okuyun
Old 12-04-2006, 20:25   #24
A_Ü_H_F

sayın güneyli,sözlerimi umarım yanlış ve içinde art niyet barındıran kelimeler topluluğu olarak algılamamışınızdır.şunu belirtmek isterim.hakimlik savcılık sınavında 400 kişilik kontenjan ayrıldı.(geçen sene).bildiğim kadarıyla sadece300 küsürlük bir kimse bu kontenjana dahil oldu.yani kontenjanda açık kaldı.eğer hangi üniversitelerin ne kadar kazandırdığını öğrenmek isterseniz, ankara üniversitesi hukuk fakültesi'nin web sayfasına bakabilirsiniz.2005 2.döneminde tüm türkiye'de tüm özel üniversitelerden sadece 1 kişinin idari hakimlik sınavını kazandığını biliyor muydunuz?şu konuda sizi gerçekten çok destekliyorum:kişisel çaba en belirleyici etken.ama şu var.bir özel üniversitenin o kadar kaliteli hocası varsa neden başarısı düşük oluyor?ben orda okuyan arkadaşlarımın zeka yönünden bir eksiğinin olduğunu kesinlikle düşünmüyorum.sadece sizin de dediğiniz gibi kişisel çaba ve özveri yok bence.bu yüzden başarısız.ben kendime açıkcası güveniyorum.neden güvenmeyim ki?çalışıyorum,çabalıyorum.çoğu devlet üniversitesinde olan arkadaşlarım gibi.eğer sizde çaba gösteriyorsanız ve kaliteli hocalarınız varsa sizin yolunuz benimkinden daha da çok açık.sizin görüşlerinize ve size saygı duyuyorum.aynı noktada olduğumuza inanıyorum.hukuk da her şeyin istisnası olduğu gibi eğitim hayatında da istisnalar vardır tabii ki.ayrıca hangi okulda okuyorsunuz?teşekkür ederim