Mesajı Okuyun
Old 01-09-2008, 16:27   #71
nilkartal

Mutlu

Mesleğe başladığım ilk yıl ...büronun dönmesi çin para lazım taştan su çıkarmaya çalışıyoruz. İşte öyle günlerden birinde büromun çalan telefonunu açtım X bankasından tanıdığım bir bayan atilla bey diye birini yönlendireceğini kendisinin işadamı olduğunu hukuk danımanına ihtiyaç duyduğunu ve bana yönlendirdiğini söyleyince yalan değil mutlu oldum .Bu beyefendi aynı gün büroya geldi Almanya merkezli bir firma kurduğunu şubeyi buraya açmak istediğini SÖYLEYİP, Türkiyedeki Ermeni ustasından başlayıp Almanyaya nasıl yerleştiğinden işçi olarak girdiği şirkete nasıl ortak olduğundan çalışkanlığından dürüstlüğünden saatlerce bahsetti bizden talep ettiğimiz ücreti sorduğunda işin niteliği gereği aylık 1500 usd talep ettiğimizi söylemem üzerine "biz 3000 Euro düşünüyoruz mühendisler ve avukatlar bu rakamın altında çalışmamalı bu Almanya koşullarında standat işci ücretidir . Ayrıca Özel sağlık sigortası yaptırılacağını söyleyip büyük bir sigorta şirketinden aldığı teklifleri gösterdi dedi" .Bizde haliyle olur dedik ve prensipte anlaştık. Sonra ne mi oldu . Eresin Otelde konakladığını söyleyen atilla beyle bir daha hiç karşılaşmadık çünkü ne öyle bir adam ne öyle bir cep telefonu numarası ne de öyle bir firma vardı Eresin Otel'e bu isimde bir kayıt hiç yapılmamıştı ve Bankacı Arkadaşımada aynı hikayeyi anlatıp onlarla çalışacağını söylemiş ama sonrasında onuda hiç aramamıştı yani Atilla bey aslında hiç yoktu .Hiç varolmamıştı o hayallerini anlatıp tatmin olup gitmişti. Zararmı sadece ZAMAN ....... buna şükür