Mesajı Okuyun
Old 19-04-2007, 14:23   #13
Av.Elvan Akkaya

Alıntı:
Yazan Müddeiumumi
Sevgili elvann;
Teşekkür ederim cevabınız için.Sorumda da belirttiğim gibi büromu açalı 1 yıl oldu.Hatta daha fazla.Ama hala 10 kazanıp 15 ödemek, hala ailemden yardım istemek bana çok zor geliyor.Fakülte bitmemiş,öğrencilik devam ediyormuş gibi sanki.Avukatlığın özel bir yetenek gerektirdiğini,bu yeteneğe sahip olmayanların da(benim gibi) ister istemez başarılı olamayacağına inanıyorum.
Bu sepepten hukuk fakültesinde okurken ve hatta fakülteye girmeden evvel aklımda sadece hakim/savcılık vardı.Hala da öyle.Bir türlü kısmet olmadı.Ama inşallah olacak.
Ben bu sınavı kazanana kadar da aileme daha fazla yük olmak istemiyorum.Güzel görüşleriniz için çok teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum..

avukatlığın gerektirdiği özel yeteneğinizi hukuk fakültesini kazanıp bitirerek kanıtladığınızı bilmelisiniz.
onun dışında ben de bu işin bana göre olmadığını düşünüyordum.
ve sırf maddi sebeplerle cafe açmayı bile düşündüm ne diyorum size!!

bu zamanları sabırla geçirirseniz pişman olmayacaksınız.
bana şimdi sınavsız hakimlik teklif edilse kabul etmem inanın.

eğer illaki maaşım olsun diyosanız kpss sınavlarını deneyin.kurumların sözleşmeli avukatlık pozisyonlarını araştırın.
amasyanın yerlisiyseniz, benim gibi esnafın ufak tefek çek senet işleriyle başlayın işe.borçlular bile yeni iş getiriyo.bunu ben hayretle tecrübe ettim çoğu kez.

ailenizden yardım almak en son seçeneğiniz olsun.bankalar iş kredisi veriyor.kullanan arkadaşlarım bir süre sonra işleri yoluna girdiğinde rahatlıkla ödediler.
böyle bir sebeple avukatlığı bırakırsanız daha çok pişman olacağınızı hissediyorum ileride.

bu arada amasyayı severim.babam hamamözünde görev yapmıştı.ekonomik yönden giresundan daha kötü olduğunu sanmıyorum.

hem hakim olduğunuzda istediğiniz işi alma özgürlüğünüzün de olmayacağını , tatillerinizi kendinizin belirleyemeyeceğinizi, milyarlarca liralık davaları karara bağladığınızda meslektaşlarınızın nisbi vekalet ücretlerini kıskanacağınızı da unutmayın
aman sayın hakim savcı meslektaşlar alınmasın.işin şakası ama haksız mıyım?