Mesajı Okuyun
Old 13-04-2014, 02:59   #1
KonukMrl

Önemli Velayet ve Görüş Hk.

Merhabalar, biz eşimle 3 yıl önce ayrıldık boşanma davamız biraz sorunlu oldu, velayet bana verildi ve karar kesinleşene kadar çocuğa nafaka aylık 100-tl olarak belirlendi, çocukla ilişkisi her ayın 1. ve 3. cumartesi olarak belirlendi,boşanmadaki sorunlardan dolayı kararı temyiz ettim karar geldiğinde hakim bey boşanmayı kesinleştirdi ve davanın geri kalan kısmı ret oldu, bundan sonra eşim nafakayı ve çocukla olan ilişkisini kesti, ben eşimin ikinci eşi idim, şimdi 3. evliliğini yaptı ilk eşinden çocuğu yanında ve şimdiki evliliğinden de bir çocuğu olmuş, şimdi size sormak istediklerim; mahkeme ret olduğundan dolayı nafakayı ödemedi bu durumda görüş günlerinin de yeniden dava açılarak düzenlenmesi gerekir mi, velayet halen bende midir ben çalışmıyorum ama annem ve babam vefat ettiği için onların maaşını ben alıyorum maddi manevi çok şükür bir sorunum yok karşı tarafın durumu ortada velayet davası açsa benden alabilir mi, bu konuda bana yardımcı olmanızı rica ediyorum, şimdiden teşekkür ederim.