Mesajı Okuyun
Old 21-03-2007, 21:46   #120
calikusu_kamuran

Acil

Alıntı:
Yazan Merhaba

Toplumumuzun yüzyıllarca oluşturduğu değer yargılarının bizi bu gün övünç duyacağımız bir uygarlık düzeyine taşıdığını, eğitimde, bilim ve teknolojide ve ekonomik kalkınmışlık düzeyinde katettiğimiz olağanüstü yolu, insanlarımızın mükemmele yakın refah düzeyini ve insanlarımız için hukuksallaştırdığımız insan haklarının ne denli evrenseliğe ulaştığını görmek, elbette bu “değerlere” daha bir sıkıca sarılmamızı gerektiriyor.!!!

Bu katılımım, konuyu başlatan sayın hukuçunun konusuna iştirak ve bu doğrultuda düşünce açıklamaktan öte, bu konuya verilen bir yanıta bakışımı yansıttı.

O nedenle özürlerimi bildiriyor, bilahare konunun özüne dönerek görüş ve düşüncelerimi açıklayacağımı bildirmek istiyorum.

Bu yazı üstüne tek şey söyleyim, EVLİLİK ERKEKTEN ÇOK KADINI KORUYAN BİR KURUMDUR, KADINLAR KORUMA İSTEMİYORLARSA ÖZGÜRLÜKLERİNİ KULLANABİLİRLER, KANAATİMCE BU ERKEKLERİN DE İŞİNE GELİR. EMİN OLUN. ZATEN ERKEKLERİN DE İSTEDİĞİ EVLENMEDEN ÖZEL YAŞAM SÜRMEKTİR. Ayrıca, Syn. Adilyaşam" a katılıyorum, eğer amaç çocuğun korunması ise en iyi korunacağı yer BİLİNÇLİ ANNE BABANIN OLUŞTURACAĞI EVLİLİK KURUMUDUR. Hem kadının ve hem de erkeğin toplum içindeki ROLLERİNİ ilk öğreneceği yer ANNE VE BABASINI FİİLEN GÖRECEĞİ YERDİR Kİ O DA AYNI EV İÇİDİR. Diğer uygulamaların sonuçlarını AMERİKAN FİLMLERİNDEN DE GÖREBİLİRSİNİZ.

AYRICA ÇOCUKLARIN DA AİLE KURUMU İÇİNDE DOĞMAYA HAKLARI VARDIR. KİMSE DE ENGELLEYEMEZ, ANNE BABASI BİLE.

YAZILARI OKUDUKTAN SONRA ŞUNU SÖYLEYİM, İYİ Kİ İNSANLIK ZORA SOKULMUŞ YANİ TAM ÖZGÜR DEĞİL. YOKSA, EVLİLİKTEN BİR ZAMAN SONRA EŞLERDEN BİRİ BEN ARTIK FARKLI BİR CİNSİYET TAKINMAK İSTİYORUM DİYEBİLİRDİ. ÖBÜR EŞ YANMIŞTI TABİ BU SEFER. Sanırım hiç kimse, yarını belirsiz bir hayat sürmek istemez.

Çocuğu olan her erkek veya kadın, çocuğunun kendi yanında olmasını ve geleceğinin belirgin olmasını ister, evlilik kurumu ister olsun ister olmasın sonuçta ne kurumuyla sağlarsanız sağlayın ama ailenin birlikteliğini herhangi bir şekilde sağlayın. Gerisi BÜTÜNÜ GÖRMEYİŞ VE EGOİST YAKLAŞIMLAR OLARAK DÜŞÜNÜLÜR. Eğer ki kadın, yalnız başına bir evlat yetiştirmek istiyorsa ERKEK TARAFI OLMAKSIZIN YAPMASINI TAVSİYE EDERİM O EVLADI.

SAYGILARIMLA