Mesajı Okuyun
Old 20-01-2010, 11:01   #104
Yavanna

Ben de Bilgi Hukuk mezunuyum, burslu okudum ama bizim sınıfta kimin burslu olduğu kimin olmadığı tartışılmazdı bile, çünkü oraya para veren de vermeyen kadar başarılıydı. Hatta bursluların, 7 seneye kadar burs hakkı olmasından ötürü çoğunluğu daha rahat okudu. MustafaKemal e katılıyorum, kişinin ÖSS başarısı, hukukta başarılı olacağının garantisi değildir, olmamalıdır da.Nitekim biz bunu birçok arkadaşımızda gördük.
Hocalarla birebir iletişim imkanı, artık Devlet üniversitelerinin iyi hocalarının özellere geçmesi, daha çok pratiğe dayalı öğretim sistemi ile Bilgi ve benzeri birkaç vakıf üniversitesinin daha piyasada çok takdir edildiğini belirtmek gerek.ÖSS puanlarına da bakarsanız burssuz taban puanları dahi yüksektir bu üniversitelerin. Ayrıca iyi hocaların sadece para için vakıf üniversitelerine geçtiğini düşünmeyin. Birçok hocam vardı, adını bile duymadığınız özel üniversitelerden ne paralar teklif ederek çağırıyorlardı, dekanlık teklif ediyorlardı ama gitmediler, çünkü onların da bir itibarı var haliyle. İşin ekonomik yanı baskın evet, ama onlar da gerçekten hukukçu olmak için kendini adamış, derslerde daha aktif öğrencilere ders anlatmayı tercih ediyorlardır.