Mesajı Okuyun
Old 29-06-2012, 13:58   #19
avmeltemgüneş

Merhaba
arkadaşlar yazdıklarınızı biraz geç okudum ve tartışmaya geç katılıyorum bu nedenle.Meslekte beşinci yılım. Bunun iki yılı başka hukuk bürolarında çalışmakla geçti. Üç yıl önce kendi büromu açtım.İki yıl başka bürolarda çalıştım. Ama çalışma koşulları ve aldığım komik ücretler nedeni ile isyan edip bıraktım. Kendi büromu açtım. Şimdi durum iyimi derseniz idare ediyoruz. Ama şunu gördüm ki mesleğe yeni başlayan genç avukatların hakkını mesleğin duayeni olmuş avukat büyüklerimiz fazlasıyla yiyor. İcra dairelerine gittiğinizde bütün belli kurumların banka,SGK ve diğerlerinin belli hukuk bürolarında olduğunu yanlarında hep genç avukatları ve komik ücretlerle uzun çalışma saatleri ile ve astlık üstlük ilişkisi içinde çalıştırdıklarını görebilirsiniz. Çok fazla hukuk fakültesi var ve sürekli de açılıyor.Sürekli mezun veriyor.Kota değil ama iyi bir sınav ve iyi bir staj dönemi ve bitirme sınavı ile meslekte hem kalitenin artacağını hem de bu kadar avukatlık mesleğine yığılma olmayacağını düşünüyorum.

Saygılarımla