Mesajı Okuyun
Old 22-02-2011, 19:54   #7
hakkaniyet_

Alıntı:
Yazan av.cemile
Bence de mükerrer sayılmaz. Mükerrerse de Nüfusun kendi hatası olmuştur.
Ben Babam ve kardeşlerimle birlikte aileme ilişkin nüfus kayıt örneği istesem bana anne baba ve kardeşlerimle birlikte listelenen kayıt örneği verilir.
Eşim ve çocuklarımı içerir kayıt istesem onu listeler. Bu iki ayrı kayıt olduğunu göstermez ki...

Her halukarda son halim ile görünürüm, son medeni durumum soyadım vs.
Ama eskiye dair işlemlerin(varsa evlenme, boşanma vs.) aşağıda dökümü yapılır.
Yani evli olmama rağmen anne baba ve kardeşlerimi kapsayan kayıt istesem eski soyadımla çıkmam. Kapalı kayıt görünürüm çok çok. Ben öyle biliyorum.

Şu an müvekkilienin kayıtlarına ilşikin problemi tespit ettim ama hala daha aklıma takılan bir konu var.Sayın av.cemile,tam da benim de merak etmekte olduğum hususu vurgulamışsınız.Bence de sizin dediğiniz gibi,nüfus kaydı kimleri göstersin isteniyorsa ona dair olan kayıtlar verilir.Ama bu farklı kayıtlarda-benim mantıkıma göre de-bayan son medeni halini gösteren soyadı ile görünmesi gerekmez mi?Yine müvekkilenin kayıtlarında kardeşlerini,ana-babasını gösterir olanında, kızlık soyadı ile ve kapalı kayıt olarak görünüyor(aşağıda boşanmasına ve evlenmesine dair bilgilendirme notlarıyla birlikte).Arka arkaya nüfus dairesinden alınmış bu güncel kayıtlardan bir diğeri de, şu anki evliliğine dair.Kendisi ve eşinin bulunduğu bu kayıtta da, eşinin soyadı ile görünüyor.Bu noktada bir problem var olabilir mi?Çünkü her duruma ilişkin soyadları farklı farklı.