Mesajı Okuyun
Old 14-03-2010, 10:50   #1350
Armağan Konyalı

Alıntı:
Yazan özgcn
bugün ve şu anda kendim için her gün mutlaka yaptığım şeyi yapıyorum. müzik dinliyorum.güzel ve içli bir şarkı açıyorum elimde bir kadeh içki ile bol bol düşünüyorum.belki geçmişle hesabımı kapatmaya çalışıyorum, geçmişe üstü kalsın demek istiyorum ve sanırım bir an için durma hakkımı kullanıyorum bu kargaşanın içinde...
‘’bu kargaşanın içinde...’’ okuduğum mesajınız beni de bir an durdurdu. Mesajınızda çizdiğiniz imaj otobüslerin arka camındaki ağlayan çocuk resmi gibi.

Tek başına içki içenler hüzne kapılır. Tek başına içki içmek hüzünlenmek için özel bir çaba göstermek demektir. Hüzün yaşamın içinde zaten fazlasıyla var. Yaşamı olduğu gibi yaşamak cehennemi dünyaya taşımak demektir. İnsan bir çaba gösterecekse hüznü atlatmak için göstermeli. Yaşamı güzelleştirmek elimizde. İçki, neşeli dostlarla birlikte güzelleşmek için içilmeli. Dostlar olmadan sevda bile olmaz.

İçli bir şarkı ne kadar güzel olursa olsun insanı güzelleştirmez. İnsanı güzelleştiren tek müzik türü oyun havasıdır. Oyun havası sorunlardan söz etmez; sorunları çözmez. Sorunlar oyun havasının sorunu değildir. Sorunsuz zaman geçirmek sorumsuzluk değildir. Oyun havası insanın yardıma muhtaç ruhuna karşı sorumluluğudur.

Zorunlu biçimde dostlarından ve oyun havasından uzak kalan insan geçmişi düşünmemeli. Geçmişi düşünmek de hüznün mayasıdır. Geçmiş güzel bile olsa bugüne kalan hüzün olur. Güzelliğin artık geçmiş olması olumsuzluktur. Halbuki hayaller geleceğe yöneliktir. Hayaller arzularınızın şimdiden gerçekleşmiş halidir. Geçmişin muhasebesini yapmak yerine geleceğin senaryosunu yazmak mutluluk verir. Muhasebe sıkıcıdır. Hayaller sıkıcı olmaz.

‘’bu kargaşanın içinde …’’ okuduğum mesajınız beni de bir an durdurdu. Sonra yine oyun havalarını açtım.