Mesajı Okuyun
Old 28-06-2009, 04:20   #70
Av.Emin

Sayın Meslektaşlarım,
Öncelikle bu değerlendirmemin altında kimseyi ne avukatı ne de icra dairelerini suçlamak amacı olmadığını peşinen sölemek isterim. Ama İstanbul da çalışan bütün avukat arkadaşlarım bilir ki icra dairelerinde,veznelerde,kalemlerde yasal olan ve hakkımız olan işlemleri yaptırabilmek için dahi adını koymak istemedeiğim bir ücret kesintisi ve fazla ödeme yapılmaktadır. Bunun tersi ise ya istisnadır ya da inkardır. Forum da yazılan tüm mesajları okudum. Bir kaç meslektaş hariç çözüm önerisi sunan görmedim. Şimdi tartışılması gerektiğini düşündüğüm bir fikre sahibim.Yakın bir zaman önce birlikte çalıştığım avukat arkadaşımlada tartıştık. İcra Daireleri bugun kü dosya sayısıyla işlemez ve çalışamaz duruma gelmiştir. İcra daireleri de yargı ve sınıf bölgelerine ayrılarak noter benzeri bir kurum haline getirilmesinin ne gibi sakıncaları ve faydaları olabilir?? Tabiki ben savunduğum için faydaları hakkında tgörüşlerimi belirteceğim.Şimdi sizlerin düşüncelerini burda görmeyi arzu ediyorum...Saygılarımla