Mesajı Okuyun
Old 10-09-2009, 13:11   #1
Adalet34

Varsayılan Askerde İçki İçerken Yakalanma Suçlaması

Bir müvekkilin oğlu kısa dönem askerlik yapıyor. Askerliğinin bitmesine 5 gün var. Üç gün önce bir arkadaşı sorumluğu olduğu bölgede temizlik yaparken kendisine yardım etmesi için müvekkilin oğlunu çağırıyor. O da yardıma gidiyor. Bu sırada çağıran asker içki şişesi çıkarıyor. Bu sırada nöbetçi amir geliyor ve bu şekilde yakalıyor. Revire götürüyorlar. Burada ağızları koklanıyor önce müvekkilin oğluna alkol yok diğerinde var diyorlar. Ama revirdeki komutan ondada var ondada var diyerek rapor düzenliyor. Raporda yazanlar şunlar. Ağızda alkol kokusu, çizgi ve burun testi pozitif, tansiyon normal, bilinç ve şuur açık. Herhangi bir cihazla ya da kan alınarak yapılmış bir test yok. Müvekkilin oğlu kesinlikle alkol almadığı için bu raporun altını imzalamıyor. Savunmasında da kesinlikle alkol içimediğini sadece yardım amacıyla orada bulunduğunu söylüyor. Aynı şekilde yanındaki arkadaşı da onun alkol içmediğini, içkinin temini ve saklanması ile de herhangi bir ilgisi bulunmadığını, sadece kendisine yardım amacıyla orada olduğunu savunmasında beyan ediyor. Şimdi mahkeme dosyaları hazırlanmış ve mahkemeye verilecekler.

Konuyla ilgili bilgi sahibi arkadaşlardan bu olayın sonucunda neler olabileceğini öğrenmek isterim. Terhisi çok yakın, terhisine engel teşkil eder mi? Terhis olduktan sonra ne gibi olaylar gerçekleşebilir? Sivil hayatta kendisine bir sorun çıkarır mı?