Mesajı Okuyun
Old 09-06-2010, 12:57   #67
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Varsayılan Avukatlık Bürosu ve Sigara Yasağı

Sorun büroda sigara içilip içilmemesi değil. Ben zaten avukat bürolarının yasa kapsamına girmediğini düşünüyorum.

Sorun herhangi bir kimsenin büroma denetim yapacağım diyerek girip girmemesidir. Ben buna izin vermem.

Sn. Adminin saydıklarından vergi denetim memurlarını içeri sokmadım. Önemli bir görüşmem var giremezsiniz ne istiyorsanız söyleyin size ibraz edeyim dedim. Normali de budur. Vergi elemanı benim büroma girip ne yapacak? bakacağı şeyler vergi levhası defter vs. dir. Bunlarda ertesi gün daireye ibraz edilir. Bunun için büroya girmesinin gereği yoktur.

Avukat bürolarının aranması yönetmeliklerde belli koşullara bağlanmıştır. Bu koşullar gerçekleştirilmeden hiç kimse benim onayım olmaksızın büroma girip denetim yapmaya kalkışamaz. Ben nasıl yasalara uymak zorunda isem onlar da uymak zorundalar.

Ben büromda sigara içtiğimi inkar etmiyorum. Beni ihbar etmekle "tehdit" eden birden çok kişi oldu. ama ya ihbar olmadı ya da herhangi diğer bir nedenle bu güne kadar denetim girişimöi olmadı.

Sonuçta sigara içilip içilmediğini kontrol etmek, bunun için kanıt bulmaya çalışmak da bir aramadır. Kurallara uyulmak zorundadır. Böyle bir şeye ben kendiliğimden izin vermem. Yasal kurallara uygun gelinirse de diyeceğim bir şey olamaz. Arama yapılır. Bunun içinde aramaya gerek yok. Bana sormaları yeter.

Saygılar.