Mesajı Okuyun
Old 13-05-2010, 16:32   #1
avzey

Varsayılan Ecrimisil davası yetkisiz kiralayana mı, onun kiraladığı kişiye mi açılır?

Arkadaşlar, bir gayrimenkulü A isimli şahıs satın alıyor. A bu olayda benim müvekkilimdir. B ise haksız satış yapıldı malik benim diyerek dava açıyor. Ancak dava sona eriyor ve gayrimenkulün A'ya ait olduğu kararı verilip karar kesinleşiyor. Ancak B isimli şahıs iş bu gayrimenkulü 6 yıldır C isimli şahsa kiraya veriyor. Müvekkilim satın alma tarihi ise 2005 yılı, şimdi ben ecrimisil davasını şuan halen gayrimenkulde oturan C ye mi açmalıyım, yoksa B ve C ye birden ikisine de dava açabilir miyim? Ayrıca ecrimiisl ile beraber el atmanın önlenmesi davası da açabilir miyim? Yada olayda durumu iyi olan şahıs B ve ben B'ye sadece ecrimisil açıp sonuçta kiraya veren B'dir, C'ye de ihtaname çekip tahliye yoluna mı gitmeliyim? Şöyle ki gayrimenkul Bodrum'da ben B'ye ecrimisil açarsam İstanbul ikametgahı olduğundan İstanbul'da açarım ama ikisine de dava açarsam Bodrum'da açarım değil mi? Yardım ederseniz çok sevinirim zira kafam allak bullak oldu.