Mesajı Okuyun
Old 26-02-2007, 18:21   #85
ISIL YILMAZ

Alıntı:
Önce karşı tarafı sözleşmenin hükümlerine uymaya davet edecektir, gerekirse baskıyla.Herhalde bunu noter kanalıyla yapmasını istemeyeceğiz.

Alıntı:

Evlenmişse, işin içinde çocuk sahibi olma amacıyla cinsel ilişki bulunmasını da kabul ediyor demektir. Bu çerçevede, kurulacak ilişki bir yükümlülüktür.

Alıntı:

ya kadın sürekli olarak adet dönemlerinde cinsel ilişkiye izin veriyor, yumurtlama zamanlarında razı gelmiyorsa ne olacak?

Yukarıda bazı cümleleri cımbızladım. Ancak, bu cımbızlama konuyu bağlamından kesinlikle koparmıyor, aksine ana fikri sergiliyor.

Sn.Hekimbaşı,

Niyet dedektifliği yapayım da sorayım istiyorum. Nasıl yani?

1. Herhangi bir sözleşme uymazsam bunun yaptırımı "baskı" ile uymamı sağlamak mıdır? Kira parasını ödemiyorum diye ev sahibim cüzdanımdan zorla para alabilir mi? Habibe Hanım'ın ihkakı haktan bahsettiği mesajını gözden geçirmenizi öneriyorum.

2. Evlilik çocuk sahibi olmaya dair bir yükümlülük niye olsun? Bu anlayış kısır insanlar evlenmemesine kadar gidecek mi? Evliyim, ama çocuk sahibi olmayı istemiyorum, eşim bana tecavüz mü etmeli? Bunun yolu bu mudur?

3. Yumurtlama döneminde cinsel ilişkiye izin vermeyen kadına yumurtlama dönemine denk getirip cinsel saldırıda bulunmak mı lazımdır?

İnsanın bazı şeylere inanası gelmiyor, ama gözümle gördüm işte!