Mesajı Okuyun
Old 06-07-2007, 16:57   #64
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Jeanne D'arc
Demirciler Çarşısı Cinayeti'ne dair alıntıyı, Yaşar Kemal YKY sitesinden (www.yasarkemal.net) yaptım. İçeriğinde değişiklik yapmadım.

Baskı yılı 2004 yazıyordu, kaçıncı basım olduğuna dair bir şerh yoktu. Bu nedenle tereddütle de olsa yazdım, hikayeyi okumadım ilk ne zaman yayınlandı bilmem.

Ama kim kimden tırtıkladı ben de çok merak ettim şimdi. "O yapmıştır, bu yapmamıştır" da diyemem kendi adıma.

Saygılarımla.

Sayın D'arc,

Benim amacım size yanıt vermek değildi; yanlış anladınız. Son mesajları üst üste yazmışız, görmedim de zaten.

Ben romanı lise-1 de 1976 da filan okumuştum. 2004 olsaydı keşke... Bu forumda 30 yaşına dönmeyi dilemiştim ama sıfırı atıp 3 yaşına dönmüş olurum.

Cümlenin sizin alıntı yaptığınız şekilde, romanın içinde geçmesine de itirazım yok. İçeriği ile ilgili hiçbir şey aklımda kalmamış zaten. O cümleyi çok beğenmişim ve hafızamda yer etmiş. Bunu vurgulamak için; sizin yaptığınız alıntıdaki gibi anımsamıyorum, demek istedim.

AZ önce N.Fazıl'ın ilgili şiirini internette aradım. Kimilerinde 1973 yerine 1978 yazmaktaydı.

THS de bu kadar şair ve şiir seven varken bu konu aydınlatılmalı derim.İntihal de sözkonusu ise, şair-hukukçular için çözümü elzem bir sorun olmalıdır, derim.

Ne dersiniz Sayın usare01?

Saygılarımla