Mesajı Okuyun
Old 11-09-2014, 21:10   #1
Konuk

Varsayılan İzinsiz giriş ve girişimler

Merhaba Sayın Hukukçular. Bizlere yardımcı olup, hiçbir karşılık beklemeksizin hukuksal desteklerinizi esirgemediğiniz için sizlere sonsuz teşekkür ediyorum.
Benim birinci sorum ; Eşim ile çok uzun yıllardır ayrı yaşıyoruz ve hayatında bir bayanın varlığı nedeni ile ne benim ile ne de çocuğu ile kesinlikle iletişim kurmuyor. Ancak zaman zaman bulunduğu illerden gerek facebook ve gerekse mail hesaplarıma giriyor ya da birileri tarafından girilmesini sağlıyor. Çünkü gerek yüklediğim programlar ve gerekse hesap ayarları sayesinde dışarıdan hesaplarıma izinsiz girişleri IP adresleri ile nereden ve hangi bölgeden, ve/veya hangi şehirden girildiğini görebiliyor, tespit edebiliyorum. Ve artık bu nedenle huzurumuz kalmadı.
Bu konu ile ilgili olarak nasıl bir suç duyurusunda bulunabilirim. Bu konu ceza kanununumuzda hangi suçun unsurunu teşkil ediyor ve bu girişimleri her ne kadar eşimin yaptığından emin isem de direkt kendisinin olduğunu söyleyerek daha sonradan tarafımı suçlamasını da istemiyorum. Muhtemelen kendine ait olmayan ; başka pclerden giriş yapılıyordur. Suç duyurumu nasıl ve ne şekilde yapmalıyım bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim. ( suç duyurusunda bulunmaya giderken bilgisayarımı yanımda götürmeli miyim , yoksa izinsiz giren pc lerin IP adresleri yeterli olacak mıdır ? )
Diğer bir konu ise ; telefonumuzun dinlendiğini kuvvetli olarak düşünüyorsak bu halde yapacağımız suç duyurusu ne şekilde olmalı ?