Mesajı Okuyun
Old 10-09-2011, 22:37   #126
Nur Deniz

Evdeyiz. Bu ülkeyi ne kadar çok sevsek yeridir diye düşünüyorum. Atahun'a özel, Bodrum'a gitmedik.

Yıllardır tatillerde hep otellerde kalırdım. Bu kez apart otelleri tercih ettik. Fethiye'ye kadar çok neşeli bir yolculuk yaptık. Giderken Eğirdir Gölü kenarında Yalvaç Belediyesi'nin yaptırdığı sahilde ve piknik alanında harika bir piknik yaptık. Çalış Plajı'nda gün batımı seyrettik ama plajından pek memnun kalmadık. Plajın knarına beton dökmüşler ve bu nedenle alan kayganlaşmış, dalgalı ve suyu çok temiz değil.

3. gün Ölüdeniz'e gittik, manzara muhteşem. Su çok güzel, hemen oraya taşındık. Apart'ta alkol yasakmış ama bizim için mühim değil. Zaten kullanmıyoruz. Komşularımız da hep aileydi. Bolca sohbet ettik, 101 oynadık, yendik yenildik. Kaya Köyü'nden gidilen Gemiler Adası'nı ve Koyu'nu önerdiler. Erkenden kalkarak yola koyulduk, dev gibi çam ağaçları, dasğlardan aşağıda görülen muhteşem koylar, çok güzeldi. Dönüşte uğrayacağımız yerleri gözden geçirerek plaja ulaştık, hasır şemsiyelerle olan taraf çok güzeldi, 3-5 adım attığınızda çam ağaçlarının serin gölgesiyle başbaşa kalıyorsunuz. Su pırıl pırıl ve dalga kesinlikle yok. İncecik kumlar. 100 metreden fazla açıldık. Deniz gözlüğü ile 15 çeşide yakın balık gördüm dipte. Nefis bir manzaraydı. Oğlum 3 saate yakın bir süre poposu dışarda, kafası içerde dolandı durdu. Giriş neredeyse bedava. 15 dakikaya bir Kaya Köy e ve Ölüdeniz e giden dolmuşlar var. (Arabası olmayanlar için).

Dönüşte, köyde bungalow şeklinde yapılmış apartları dolaştık. Birine bayıldık. 4-5 metre arayla yapılmışlar, içerisinde her türlü konfor var. Duvarlardan mis gibi çam kokusu geliyor. Her yere çiçekler dikmişler ve zaten ağaçların altından ilerliyorsunuz. Oldukça ekonomik. Yine dönerken İnsuyu Mağarası'nı da gezmeyi unutmadık. Gerçekten bir doğa harikası.

Seneye yine apart otelde konaklamayı düşünüyor ve bu kez tatili 15 gün yapmayı planlıyoruz. Kesinlikle artık otelde kalmam.

Dinlenmek bu demek galiba. Gözlerimiz ziyafet çekti.

En kısa zamanda fotoğrafları da eklerim.

Tatil ne güzel şey, ne güzel şey tatil, sloganımız bu oldu.