Mesajı Okuyun
Old 01-03-2010, 20:39   #49
emine d.

Sn.av.Gökçen,
Tebrik ederim.Ben hukuk 2. sınıf öğrencisiyim ve benim de gerçekten çok büyük kaygılarım var,Avukat olsam tutunabilir miyim bir ismim olur mu müvekkillerim olur mu.. Hakim savcılık sınavını kazanabilir miyim gibi.. Üstüne bir de vakıf üniversitesinde okumanın getirdiği "etiket" ekleniyor.Dışarıdan vakıf üniversitesinde okuyanların para verip mezun olduğu sanılıyor ama tam aksine devlet üniversitelerden gelen hocalarımızın yaptığı sınavlardan geçer not almamız gerekiyor ve kalırsak sadece yaz okuluyla geçebiliyoruz (kredi başı 300 tl). Bunun yanı sıra benim gibi burslu olan bir çok öğrenci var, veya burslu olmayıp çok çalışmaları sonucu başarı bursu alanlar da var. İleride mezun olduğumda yiyeceğim etiket yüzünden endişeliyim en çok, çünkü herhangi bir devlet üniversitesi öğrencisinden yaz okulu korkusuyla daha çok çalışıyorum ve paramla değil emeğimle geçiyorum..
İnş çalışmalarım sonucunu verir de bir yerlere gelebilirim. Çünkü hukuk diploması her kapıyı açan bir anahtardır. En azından böyle söyleniyor, göreceğiz