Mesajı Okuyun
Old 15-07-2006, 22:00   #124
spinoza

merhaba , ben bu forumun yeni üyesiyim.Ben de özel bir üniversitenin hukuk fakültesi ögrencisiyim..Başlangıçta ben de özel üniversiteleri gereksiz görüyordum çünkü hiç bir bilgim yoktu. Şu an bir vakıf üniversitesinde okuyan birisi olarak şunu diyebilirim ki gerçekten derslere karşı ilgisiz olanlar da var ama çok didinenler de var.Onun için vakıf üni.lerine laf atılmamalıdır. Bir çok burslu oldugu gibi bursu olmayan ögrencilerinde burslulardan bile daha iyi çalıştıgını söyleyebilirim.Bir görüşünüze katılıyorum. Vakıf üniversitelerine girmek kolay ama aksine çıkmak bir o kadar zor. Verilen kaliteli egitimin aynı oranda geri dönüşünü isteyen bir çok hoca var.Ayrıca devlet üniversitelerinden vakıf üniversitelerine ders vermek için gelen bir çok saygıdeger hoca var.Onun için vakıf üniversitelerine laf atılmaması gerektigini düşünüyorum. Yine bir şekilde hocaları baz alırsak gördügümüz konular aynı oluyor. Gerisi ögrenciye kalmış birşeydir. Eger çalışırsa azmederse sınıfını da geçer başarılı bir hukukçu da olur.Onun için habire vakıf- devlet okulunu kıyaslamanın bir anlamı yoktur.Ögrencinin içinde varsa olur.Evet haklısınız bazı eşitsizlikler var ama bunun temelinde vakıf üniversiteleri aranmamalı.Bunun nedenleri daha detaylı olarak düşünülmeli..Son olarak diyorum ki lütfen çok fazla bilgi sahibi olmadan hangi konuda olursa olsun olumsuz konuşmayalım