Konu: Regl Partisi
Mesajı Okuyun
Old 26-10-2008, 20:38   #35
suskun_juliette

Artık bu konularda daha esnek olmamız gerektiğini düşünüyorum.Eskiden annemiz bize bu durumu erkeklerle asla konuşmamamız gerektiğini öğütlerdi,belki de ayıplanırız diye.Aslında bunun o yaş sınırında bulunan çocuklar için normal karşılanmayacak ya da ayıplanacak bir durum olduğunu varsayarak yapılmış olan bilinçli bir hareket olduğu kanısındayım.Şimdi ise değil kız arkadaşlarımla sosyal erkek arkadaş çevremle bile gayet rahat bu konuyu dile getirebiliyorum,hatta erkeklerin bu konu açıldığında meraklı soruları beni güldürmüyor değil.Herkes bu gerçeği bilmiyor mu?Okullarda artık bu kimsenin yüzü kızarmadan dinlenebilir bir ders niteliğini kazanmışsa,öyle ki ayıp bir şey değildir.İlkokulda bunların anlatıldığı dönemde utanır başımızı sıraya gömer dinlerdik,erkekler gülerlerdi,sadece biraz resesif büyüdük diyebilirim.Ki ben öyle bir döneme rast gelmiştim ki,okulda regl olan kızların üzerine kan bulaşınca erkekler dalga geçerler ve kızlar okul pencerelerinden aşağıya atarlardı kendilerini.Bu çok mu insani bir şey peki?Sadece şunu diyebilirim,belli bir yaşa ermeden aleni ortaya dökülmesi hoş olmayabilir,çünkü herkes aynı olgunlukla karşılamayabilir hele ki söz konusu yaş buluğ öncesine isabet ediyorsa.Hem regl olduğunda kadınlık değil ergenlik başlar,bence bu kadar da onur gurur meselesi haline getirmemeliyiz,sadece regl ile kendini bulmaz bir kadın,büyüdükçe zaten farkına varacaktır kadınlığın..Sadece fazla abartılmış bir cesaret olarak nitelendiriyorum.

Saygılar.