Mesajı Okuyun
Old 13-06-2007, 20:53   #1
Tractatus

Önemli Uyap E-Takip - Java Güncelleme Sorunu

E-Takip programında taraf bilgilerini girebiliyorsunuz ama avukat bilgilerini girmek istediğinzde boş bir sayfa açılıyor ve bu bilgileri giremiyor musunuz?

Uyap E-Takip programının hala kullanılmakta olan 1.1 sürümü 2006 yılına ait bir yazılımdır ve Java Runtime Environment (JRE) programının son sürümü olan 6.1 ile uyum sorunu ortaya çıkmaktadır. Sisteminde Java'nın son sürümü olmasına rağmen avukat bilgilerini giremeyen meslektaşlar, Java'nın eski sürümü olan 5.0 versiyonunu aşağıdaki linkten indirebilirler.

http://ftp.freenet.de/pub/filepilot/...ows-i586-p.exe

Eski versiyonu sisteminizi yüklemeden önce mevcut Java programını kaldırmayı unutmayın.Java'nın eski sürümünü yükledikten sonra probleminiz çözülecektir.

Bu arada 500-600 YTL'ye satılan icra programlarını görünce şaşıyorum doğrusu. Dünya piyasasında ufak çaplı yazılımların ortalama fiyatı 20-30$ civarındadır. Ama 5-10 MB'lık oldukça basit icra programları 500-600 YTL gibi fahiş fiyatlara satılıyor, buna inanamıyorum.

Koskoca Office paketinin bile fiyatı 200-300$ iken, XP gibi başlı başına bir işletim sistemi 100-150$ iken sıradan ve ufak bir yazılımın böylesine yüksek rakamlara satılması gerçekten inanılır gibi değil.

Benim meslektaşlarıma tavsiyem, ücretsiz E-Takip programını kullanmaları ve fahiş fiyatlara satılan programlara para vermemeleridir.