Mesajı Okuyun
Old 13-08-2008, 14:15   #45
üye8180

Sayın meslektaşım, biraz da avukat sayısının giderek artmasından mıdır nedir, biz avukatlara artık daha az saygılı bir gözle bakıldığını düşünüyorum. Geçenlerde hiç tanımadığım bir yerden bir telefon geldi. Büroma yakın bir semtten arıyorlardı. Telefondaki ses, şirket olduklarını, tahsil etmek istedikleri çekleri olduğunu söylüyordu. Bir adres verdiler ve benim şirkete gelmemi, onlarla görüşmemi istediklerini söylediler. Düşündüm taşındım. İyi kötü bir büro açmışım. Yerim yurdum belli. Ben niye potansiyel müvekkilin ayağına gidecektim ki ? Yani onlar büroma gelseler, bir çayımı içseler, beni ve çalışma ortamımı görseler daha şık olmaz mıydı ? Hani eleman alırsınız ya işyerine, çalışmak isteyenler şirkete gelirler iş başvurusunda bulunurlar. Ben onlardan biri değildim ki. Avukattım ben. Velhasıl gitmedim. Yaklaşım hoşuma gitmedi. Olayı paylaştığımda, ' senin onların ayaklarına gitmen gerekiyordu. Piyasa böyle. Kuru gurur yapmışsın. Avukat dediğin her yerde dolaşmalı. Kartvizit dağıtmalı. Avukat var bırak şirketi falan , cezaevine gidiyor kırk kez, bir ceza dosyasını kapmak için. Yanlış hareket etmişsin ' diyen meslektaşlar oldu. Bilmiyorum ama bence avukat bürosunu süs olsun diye açmamıştır. İş görüşmesi avukatın bürosunda yapılmalıdır. Belki beni maddi yönden rahatlatacak bir iş kaçırdım ama doğru davrandığımı düşünüyorum.